Medžio granulės

Techninės savybės

Diametras: Ø 6-8 mm;
Energetinė vertė: > 5,2 kcal / kg
Drėgnis: 5-8%
Peleningumas: 0,3%
Standartas: EN plus – A1
Pakavimas: Maišas – 15 kg

Užsakyti

Medžio granulės yra natūralus biokuras. Jos paprastai gaminamos iš medienos pjuvenų ar jų drožlių, kurios išdžiovinamos, sumalamos ir suspaudžiamos į 6-8 mm granules. Paprastai joms yra naudojamos specialiai pritaikytos kuro granulių krosnelės.

Medžio granulių techninės savybės:

 • Skersmuo yra apie 6-8 mm.
 • Energetinė vertė yra didesnė nei 5,2 kcal/g.
 • Drėgnis yra maždaug 5 – 8 proc.
 • Peleningumas yra apie 0,3 proc.
 • Tankis yra apie 650 kg/m3.

Kodėl verta rinktis medžio granules?

 • Jos yra sausesnės nei malkos, todėl ir šildymas yra efektyvesnis.
 • Medžio pjuvenų granulės yra lengvai transportuojamos, kadangi yra pakuojamos į 15 kg maišus.
 • Dėl patogaus pakavimo, granules taip pat lengva ir sandėliuoti – joms nereikia malkinės, užtenka tiesiog nedidelio ploto, skirto sudėti maišams.
 • Ilgai sandėliuojamos granulės nepūva.
 • Jos yra mažiau peleningos nei briketai, kas įrodo jų, kaip kuro rūšies efektyvumą, nes turima energija skiriama šilumai, o ne virsmui į pelenus.
 • Medienos granulės yra kelis kartus kaitresnės nei I kaitrumo grupės malkos (ąžuolinės, beržinės).
 • Tai ekologiškas kuras, todėl nekenkia aplinkai.
 • Tai yra šimtaprocentinės medienos produktas, neturintis jokių šalutinių priemaišų.
 • Kadangi yra gaminamas iš pjuvenų, ši kuro rūšis priskiriama prie atsinaujinančių šaltinių.

Kaip medžio pjuvenų granulės gaminamos?

Panašiai kaip ir briketai,  medžio granulės yra gaminamos spaudimo būdu. Spaudimui naudojamos aukštos kokybės pjuvenos, kurios yra išdžiovinamos ir presuojamos į granules be oro tarpų. Kuo mažiau oro tarpų yra granulėse – tuo jos efektyviau gali skleisti šilumą į išorę. Pjuvenos yra atidžiai tikrinamos, kad nebūtų netinkamų dalelių, kurios paspartintų degimą ir padarytų jį mažiau kaitinantį. Spaudžiant medienos granules, yra vengiama bet kokių šalutinių medžiagų, kad produktas būtų natūralus ir turėtų ne mažiau nei šimtą procentų medienos.

 

Norintiems pigiau kaitinti savo židinius, labiau rūpintis gamta, geras pasirinkimas yra pjuvenų granulės. Kokybiškai pagamintos granulės turės tokį patį ar didesnį kaitrumą kaip briketai, jas bus paprasčiau sandėliuoti.

Laikymo sąlygos

Kaip jau minėta, medžio granulės naudingos dėl elementaraus sandėliavimo. Visgi, jų saugojimui keliamas vienas reikalavimas: jos visada turi būti laikomos sausai. Aukštos kokybės granulės yra itin sausos ir gerai sugeria drėgmę (dėl to kartais naudojamos kaip kraikas). Paveiktos drėgmės, jos iš karto praranda savo formą, tampa palaidos ir nebetinka kūrenimui.

Apsaugoti šį kurą galima laikant medžio pjuvenų granules joms skirtame įpakavime, kuris nepraleidžia vandens. Pakenkti granulėms gali ne tik tiesioginiai vandens lašai, bet ir aukšta drėgmė patalpoje. Net ir palikdami įpakavimą sausame sandėlyje, įsitikinkite, ar pakuotė neturi įplyšimų, patikrinkite kuro kokybę (ar jis atrodo vis dar tinkamos struktūros, nesimato palaidų pjuvenų). Įplyšimus galima užklijuoti lipnia juosta.

Patartina medžio granules laikyti pastatų viduje, kur jų nepaveiks lietus, rasa ar pan. Jei visgi nusprendėte sandėliuoti lauke, pasirūpinkite tinkama kuro pakuotės apsauga nuo vandens, drėgmės. Paprastai jas uždengti nepakanka: nekraukite granulių maišų ant žemės (tai galioja ir sandėliuojant viduje). Geriausia juos kiek pakelti, pavyzdžiui, padėti maišus ant palečių. Dar efektyvesnė apsauga nuo medžio granulių sušlapimo yra patiesiant po jais ar tarp pakuočių kartono.

Šildymo krosnies pasirinkimas

Kuro granulėms reikalinga speciali krosnelė. Medienos granules kūrenant kieto kuro katile, patalpos bus šildomos neefektyviai, iššvaistysite daug kuro. Pastarajai katilų rūšiai pritaikytas kuras yra malkos ar briketai, be to jie turi platesnius tarpus pelenams nei krosnelės.

Biokuro katilas, pritaikytas specialiai granulėms, daugumai vartotojų atsiperka per 3 – 5 metus. Tai – gera investicija norintiems žiemą praleisti šiltuose namuose ir tuo pačiu sutaupyti. Visgi, tam, kad aukštos kokybės medžio granulės galėtų efektyviai apšildyti Jūsų būstą, svarbu patikrinti tam tikras krosnelės specifikacijas:

 • maksimalią krosnelės talpą. Kuo daugiau bus galima įdėti granulių, tuo rečiau krosnelę reikės papildyti.
 • kuro padavimo būdą: ar pjuvenų granulės bus paduodamos iš viršaus ar iš apačios? Pirmasis variantas užtikrina paprastesnę krosnelės priežiūrą ir retesnį jos valymą. Pasirinkus antrąjį variantą, pelenus reikės iškratyti bent kartą per savaitę.
 • šildymo efektyvumą (kW). Nuo to priklauso krosnelės dydis, pavyzdžiui, jei jos efektyvumas 17 kW, medienos granulės skleis šilumą, kurios užteks 185 m2 būstui.

Kiek granulių reikia sezonui?

Kokio granulių kiekio reikės, priklauso nuo kelių veiksnių:

 • kuro katilo efektyvumo;
 • granulių kokybės;
 • gyvenamojo ploto;
 • būsto energinio efektyvumo (ar jis renovuotas, apšiltintas, neturi šilumos tiltelių ir pan.).

Nustatyta, kad maždaug 1 tonos natūralaus biriojo kuro pakanka apšildyti 200 kv. m būstui. Tačiau šie skaičiai – tik orientaciniai. Reali situacija priklauso nuo būsto ir katilo parengimo šildymo sezonui.

Emisijos

Iš kitų kuro rūšių medžio granulės išsiskiria tuo, kad turi itin mažą peleningumą. Tai reiškia, kad valyti granulių krosnelę reikės rečiau. Deginamos medienos granulės išskiria labai nedaug kenksmingų medžiagų. Tačiau turintiems tokią krosnelę namuose, vis tiek reikia užtikrinti reguliarų vėdinimą, tinkamą krosnelės ventiliaciją, kad tam tikros medžiagos nesikauptų namuose ir nedarytų neigiamos įtakos sveikatai. Reikia nepamiršti, kad krosnelėms reikalinga elektra, kuri palaiko ne tik degimą, bet ir ventiliaciją. Taigi, užtikrinkite ir saugią elektros sistemą.

Užsakymas ir pristatymas

Prireikus medžio kuro granulių, jas tereikia užsisakyti. Patvirtinus užsakymą, medžio pjuvenų granules Vilniaus rajone galime pristatyti nemokamai. Gyvenate kitur? Pasitarkite su mūsų vadybininkais – rasime tinkamą granulių kainą su pristatymu. Jei nesate tikri, kokia kuro rūšis yra labiausiai tinkama pagal Jūsų turimą kuro katilą ar poreikius, būtinai pasitarkite su mūsų specialistais.

Susisiekti ir užsakyti prekes