Malkos

Ažuolo, beržo, uosio, skroblo malkos, be purvo ir grybelio.

Techninės savybės

Drėgnis: sausos malkos iki 20% ; naturalaus drėgnumo malkos
Ilgis: 25 cm ir 30 cm
Pakavimas: 1 konteineris – 2 kietmetriai (1.15 x 0.85 x 2.00 m)

Užsakyti

Malkos yra viena dažniausių kuro rūšių, kuriomis yra šildomi namai. Todėl siekiant užtikrinti šiltą žiemos sezoną, yra aktualu teisingai pasirinkti jas pagal kaitrumo rūšį, jų storį, ilgį bei pačią medieną.

Malkos pagal savo kaitrumą arba kaloringumą (kiek išsiskiria šilumos jas deginant) yra skirstomos į tris grupes:

 1. Kaitriausia grupė, kurių kaloringumas yra nuo 3500 iki 4000 kcal. Tokios yra dažniausiai beržinės, uosinės ar ąžuolinės išdžiovintos malkos, kurių drėgnumas neviršija 20%. Jos gali išskirti iki 5 KW šilumos. Paprastai kaitriausios yra ir ganėtinai sunkios.
 2. Vidutinio kaitrumo išskiria mažiau šilumos – iki 2,21 KW. Jų kaloringumas taip pat mažesnis: tarp 1800 ir 1900 kcal. Šiai medienos grupei priskiriami juodalksniai, pušys.
 3. Paskutinės grupės mediena yra mažai naudojama dėl jų mažo kaitrumo. Jų kaloringumas yra tarp 1500 ir 1700 kcal, o šilumos išskirti gali tik 2,1 KW. Šiai grupei priskiriamos eglinės, tupinės, liepos, drebulės malkos. Dažnai jos būna ir lengviausios.

Perkant malkas dažnai yra aktualu pasirinkti, kokio ilgio ar storio jos yra gaunamos. Taip yra todėl, kad, skirtingiems kūrenimo šaltiniams gali tikti skirtingi dydžiai: pavyzdžiui, renkantis malkas židiniui, jos negali būti ilgos. Pagal storį jos priskiriamos trims kapojimo tipams: smulkaus, vidutinio ar stambaus.

Skirtingų siūlomų malkų savybės


Ąžuolas:

 • Mažiausiai iš visų medienos rūšių teršia kaminus.

 • Šios malkos gana ilgai džiūva.

 • Jų tankis yra apie 450 kg/m3.

 • Turi didžiausią kaitrumą.

 • Turi ilgiausią degimo laiką.


Beržas:

 • Tai yra dažniausiai pasirenkamos malkos Lietuvoje.

 • Malkų tankis yra apie 350 kg/m3.

 • Gali sugerti drėgmę iš aplinkos, todėl užtrunka iki metų, kol galutinai išdžiūva.


Skroblas:

 • Lėtas malkų degimas.

 • Išskiria mažai dūmų.

 • Turi būti laikomas sausai, nes kitaip pradės pūti.

Uosis:

 • Kaip ir ąžuolas, uosio mediena degdama mažiau teršia kaminus.

 • Malkų tankis yra apie 400kg/m3.

 • Šis medis džiūdamas ne itin daug susitraukia ar sukrenta.

Malkų laikymas

Kaip ir visos kieto kuro rūšys, malkos turi būti laikomos sausai. Paprastai norint tai užtikrinti, reikia statyti atskirą malkinę, kur jos būtų tvarkingai sukrautos ir galėtų toliau džiūti (kuo sausesnis kuras, tuo kaitriau jis dega). Dažniausiai malkų laikymui paskiriama vieta netoli namų: tai patogu kūrenimo mėnesiais, kada reikia reguliariai papildyti kieto kuro katilą.

Ruošiant malkinę, svarbu sandariai ir tinkamai įrengti grindis, nes tiesiai ant drėgnos žemės sukrautos malkos praras gerąsias savybes. Tik sausos malkos užtikrina efektyvų šildymą, todėl šį kietą kurą reikėtų laikyti ant plytelių pagrindo arba palečių. Jeigu specialios patalpos malkų laikymui neturite, jas laikykite lauke, tiesa kuras turi būti apsaugotas nuo lietaus ar sniego. Tam tinka vandeniui atsparus audinys.

Malkų kainos šiuo metu yra įvairios, visgi už kokybišką ir kaitrų kurą reikės sumokėti nemažai, tad skirkite laiko ir šiek tiek pastangų sausos sandėliavimo vietos įrengimui arba plėvelės įsigijimui.

Reikalingas kieto kuro katilas

Sausos malkos užtikrins efektyvų šildymą, jei jos bus deginamos kieto kuro katile. Pastarojo galingumas priklauso nuo namo statybos: jei būstas senesnis, gali prireikti galingesnio katilo, tačiau naujesnės statybos namuose pakanka apie 10 kWh šildymo galios katilo.

Kieto kuro katilą žiemos metu paprastai reikia pakurti 2 – 3 kartus, priklausomai nuo jo galingumo bei talpos. Kuo daugiau malkų į katilą galėsite prikrauti vienu metu, tuo rečiau jį reikės papildyti. Norint užtikrinti efektyvų būsto šildymą –  rekomenduojama katilą ir dūmtraukį išvalyti kas kelias savaites, o keisti jį reikėtų vidutiniškai kas 10 metų.

Malkų užsakymas

Jei Jums reikalingos sausos malkos, tuomet susisiekite su mūsų vadybininkais. Galėsite susitarti dėl kuro kiekio ir malkų kainos, kuri apims ne tik užsakymą, bet ir kuro pristatymą iki Jums reikalingos vietos.

Susisiekti ir užsakyti prekes