Ažuolo, beržo, uosio, skroblo malkos, be purvo ir grybelio.
Techninės savybės
Drėgnis: sausos malkos iki 20% ; naturalaus drėgnumo malkos
Ilgis: 25 cm ir 30 cm
Pakavimas: 1 konteineris – 2 kietmetriai (1.15 x 0.85 x 2.00 m)
Malkos yra viena dažniausių kuro rūšių, kuriomis yra šildomi namai. Todėl siekiant užtikrinti šiltą žiemos sezoną, yra aktualu teisingai pasirinkti jas pagal kaitrumo rūšį, jų storį, ilgį bei pačią medieną.
Malkos pagal savo kaitrumą arba kaloringumą (kiek išsiskiria šilumos jas deginant) yra skirstomos į tris grupes:
- Kaitriausia grupė, kurių kaloringumas yra nuo 3500 iki 4000 kcal. Tokios yra dažniausiai beržinės, uosinės ar ąžuolinės išdžiovintos malkos, kurių drėgnumas neviršija 20%. Jos gali išskirti iki 5 KW šilumos. Paprastai kaitriausios yra ir ganėtinai sunkios.
- Vidutinio kaitrumo išskiria mažiau šilumos – iki 2,21 KW. Jų kaloringumas taip pat mažesnis: tarp 1800 ir 1900 kcal. Šiai medienos grupei priskiriami juodalksniai, pušys.
- Paskutinės grupės mediena yra mažai naudojama dėl jų mažo kaitrumo. Jų kaloringumas yra tarp 1500 ir 1700 kcal, o šilumos išskirti gali tik 2,1 KW. Šiai grupei priskiriamos eglinės, tupinės, liepos, drebulės malkos. Dažnai jos būna ir lengviausios.
Perkant malkas dažnai yra aktualu pasirinkti, kokio ilgio ar storio jos yra gaunamos. Taip yra todėl, kad, skirtingiems kūrenimo šaltiniams gali tikti skirtingi dydžiai: pavyzdžiui, renkantis malkas židiniui, jos negali būti ilgos. Pagal storį jos priskiriamos trims kapojimo tipams: smulkaus, vidutinio ar stambaus.