Kuro parametrai

Renkantis žiemai skirtą kurą, būtina atkreipti dėmesį į tam tikrus parametrus, kurie nurodo, ar pasirinktas kuras galės užtikrinti pakankamą šilumos kiekį. Kokie yra tie parametrai ir ką apie juos svarbu žinoti?

Medienos tankis

Medienoje esantys oro tarpeliai nenaudingi kurui degant: kuo jų yra daugiau, tuo mediena greičiau sudega nepasiekus reikiamos temperatūros. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja iš spaustų pjuvenų gaminamas kuras. Jis kai kuriais atvejais netgi vertinamas palankiau negu įprastos malkos. Taip yra dėl vienos priežasties: malkos, nors ir gali pasiekti didelį karštį, nėra itin efektyvios degimo procese būtent dėl mažesnio tankio. Be to, jų kaitra priklauso nuo to, ar jos yra sausos, prieš tai nebuvo lauke, kur sušlapo dėl lietaus ar sniego.

Drėgnis

Šviežios medienos svoris ir drėgnis būna itin didelis. Dėl to būtina ją džiovinti bent metus prieš deginant, kad padidėtų efektyvumas. Vien dėl šios priežasties pradėjo populiarėti granulės ir briketai, kurie gaminami iš jau sudžiovintų pjuvenų. Tai reiškia, kad ši kuro rūšis gali pasiekti aukštesnę temperatūrą ir efektyviau paversti energiją šiluma.

Siekiant, kad kuras išliktų sausas, o drėgnis – mažas, medienos kuras turi būti laikomas sausai, sandariai, svarbiausiai būtų apsaugotas nuo vandens. Geriausia, jei jis laikomas sausoje, uždaroje, bet vėdinamoje patalpoje, yra kiek pakeltas nuo žemės.

Peleningumas

Tai yra parametras, nusakantis, kiek susidaro pelenų deginant tam tikrą kuro rūšį. Jei šis rodiklis yra itin aukštas, tai reiškia, kad kieto kuro katilas gali greitai užsikimšti, jį teks dažnai valyti. Aukštas peleningumas taip pat parodo kuro neefektyvumą: tai rodo, kad užuot vertus turimą energiją šiluma, ji dingsta į pelenus. Geriausia ieškoti kuro, turinčio mažesni nei 0,5 proc. peleningumą (priklausomai nuo kuro rūšies, granulėms rekomenduojamas mažesnis peleningumas).

Kaloringumas

Tai yra medienos rūšies energetinė vertė, kuri parodo, kiek šilumos tam tikra rūšis gali pagaminti. Kaitriausiai dega ąžuolas, tačiau tai priklauso nuo jo būklės: jei mediena bus drėgna, vis tiek nebus įmanoma pasiekti maksimalios malkų degimo temperatūros. Taigi, šis parametras priklauso nuo to, koks yra medienos tankis.

 

Renkantis kurą, svarbus ne tik medienos svoris, turite atkreipti dėmesį ir į kitus parametrus. Svarbiausi jų yra drėgnis, peleningumas, tankis, kaloringumas (energetinė vertė). Turite klausimų šia tema? Susisiekite su mumis!