Kokios yra medžio granulių ir briketų laikymo sąlygos?

Briketai ir granulės – kuras, kuriam nereikia daug vietos. Jei malkas būtina laikyti atskiroje malkinėje, šis biokuras gali būti laikomas tiesiog garaže, sandėlyje ar kitoje uždaroje patalpoje. Planuodami jo saugojimo vietą, prisiminkite, kad šis kuras linkęs sugerti drėgmę, todėl, svarbiausia, kad pasirinkta patalpa būtų sausa, o kraudami pakuotes, nepamirškite užtikrinti ventiliacijos.

Briketams ir granulėms kenkia drėgmė

Sausas kuras negali išlaikyti savo geriausių savybių, jei patalpoje, kurioje jis laikomas, nuolat drėgna. Būtinai prisiminkite tai, kai planuosite vietą šio kuro sandėliavimui. Ekologiškos medžio granulės ir briketai išsilaikys geriau, jei jie bus laikomi ne lauke, bet pastato (malkinės, sauso rūsio ar garažo) viduje. Ketinantiems pakuotes laikyti patalpoje, patariama kuro nesudėti ant grindinio, o jį pakelti, kad oras galėtų cirkuliuoti ir nesikauptų drėgmė. Geriausia pakuotes laikyti ant palečių, netoli kūrenimo vietos.

Jei viduje vietos visiškai nėra, galima laikyti ir lauke, tačiau tokiu atveju paletės su produkcija turi būti kelis kartus dengtos vandeniui atspariu audiniu. Būtina užtikrinti kritulių nutekėjimą ir ventiliaciją. Nerekomenduojama medžio granulių ir briketų laikyti lauke ilgiau nei pusmetį, nes ardomąjį poveikį audiniui gali daryti ne tik drėgmė, bet ir UV spinduliai.

Patikrinkite pakuotes

Kuras prieš prekybą yra specialiai supakuojamas į vandeniui nepralaidžią medžiagą, tačiau prieš pirkdami ar po pristatymo, patikrinkite, ar paviršiuje nesimato įplyšimų. Jei pakuotė praplyšusi, kuras gali būti paveiktas drėgmės. Sulietas ar sulytas jis ištęžta ir virsta pjuvenomis, todėl deginant suprastėja efektyvumas. Jeigu turite galimybę apžiūrėti granules, patikrinkite, ar jos netrupa tarp rankų ir yra sausos.

Sandėliavimas

Prieš perkant granules ar briketus, būtinai pasidomėkite kokiomis sąlygomis jie buvo laikomi prieš pristatant. Birus sausas kuras paprastai parduodamas pakuotėmis, kurias galima ne tik lengvai pervežti, bet ir sandėliuoti. Briketai pakuotėse parduodami po 10 kg (padėklas turi 96 blokus), o granulės – po 15 kg (paletė – 1 t). Jei perkate pirmą kartą ir norite kurą išbandyti – parduodamas ir mažesnis kiekis.

Jeigu nesate garantuoti, ar jūsų patalpa tinkama briketų ar granulių laikymui, susisiekite su mumis, patarsime ir pakonsultuosime.