Kokie briketai geriausi?

Ruošiantis šildymo sezonui, aktualu pasidomėti kuro rūšių parametrais. Norėdami, kad žiema praeitų šiltai, turite įsitikinti, kad pasirinkote aukštos kokybės natūralų kurą. Paprastai renkamasi iš kelių kuro alternatyvų, o populiariausios jų yra malkos ar iš pjuvenų gaminamas kuras. Šiomis dienomis vis dažniau kuro gamybai naudojamos pjuvenos. Tad įraše atsakysime, kaip renkantis kurą suprasti, kokie briketai geriausi.

Degimo laikas

Norint, kad namuose jaustųsi šiluma, kūrenti kurą reikėtų tam tikrą laiko tarpą. Tai reiškia, kad jei kuras degs gana trumpai, tuomet šiluma nespės pasklisti namuose. Vadinasi, reikia kuro, kuris galėtų degti pakankamai ilgą laikotarpį, kad energija spėtų pavirsti šiluma, o ne pelenais. Aiškinantis, kiek laiko dega briketai, didelę reikšmę turi jų sausumas ir tankumas.

Kuo iš birių pjuvenų pagamintas kuras yra tankiau suspaustas, tuo labiau galima tikėtis, kad jis degs ilgiau ir kaitriau. Atlikus skaičiavimus, buvo pastebėta, kad šis kuras gali degti net 3 kartus kaitriau nei malkos, o dėl to, kad jų sausumas yra taip pat daug didesnis, išlaikomas karštis padeda efektyviai apšildyti visą patalpą.

Briketų garantijos

Siekiant nustatyti, kokie briketai geriausi, daug dėmesio skiriama jų gamybai ir tinkamam laikymui. Tai, kad šis kuras taptų sausas ir jį būtų galima tankiai suspausti, pirmiausiai, reikia tinkamai atrinkti medienos atplaišas, kurios vėliau būna susmulkinamos iki švarių pjuvenų. Labai svarbu, kad proceso metu nepasitaikytų jokių pašalinių dalelių, nes jos iš karto paveikia briketų kokybę. Ta pati taisyklė galioja jų surišimo būdui: jei jie nėra natūraliai suspaudžiami, naudojamos dirbtinės rišamosios medžiagos, tuomet briketai dega itin trumpai, negali pasiekti optimalios degimo temperatūros.

Kiek laiko dega briketai priklauso ir nuo namuose esančių sąlygų. Pavyzdžiui, jei namai bus netinkamai apšildyti, bus šilumos tilteliai, tuomet net ir geriausiai veikiantys kuro katilai negalės užtikrinti reikiamos šilumos. Prieš pirkdami tam tikrus briketus, pasitikrinkite savo namus ir kuro katilą: ar tikrai viskas gali užtikrinti efektyvų šilumos sklidimą?

Taip pat svarbus ir briketų laikymas: jiems turi būti paruošta sausa vieta. Geriausia juos padėti ant palečių, kad jie nesiliestų su žeme.

Jei Jūsų namams reikia natūralaus kuro, nedvejokite, pasitarti su Kuro-granules.lt specialistais. Galėsime ne tik patarti, kokie briketai geriausi pagal Jūsų turimą katilą, bet ir padėsime su kuro užsakymu, jo pristatymu.