Kiek granulių reikia šildymo sezonui?

Perkant kuro granules ir ruošiant jų pakuotėms sandėliavimo vietą, itin svarbu apskaičiuoti, kiek jų reikės vienam šildymo sezonui. Perkantiems šį kurą pirmą kartą, gali būti sunku apskaičiuoti tikslų kiekį. Išsiaiškinti, kiek granulių gali reikėti vienam sezonui, padeda tam tikrų aspektų įvertinimas.

Granulių kokybė

Jei kuras negerai suspaustas, turi oro tarpelius ar daug priemaišų, tai paveikia jo degimą. Dėl šių priežasčių granulės sudega greičiau nei po patalpą spėja pasklisti šiluma, tad reikia apsirūpinti didesniu jų kiekiu, šildymo efektas yra minimalus, dėl priemaišų gali susidaryti netgi nuodingi dūmai.
Pirkdami kurą, būtinai atkreipkite dėmesį į nurodytas charakteristikas:

  • mažą peleningumą – iki 0,3 proc.,
  • drėgnį – daugiausiai gali būti 8 proc.,
  • didelį kaloringumą – daugiau nei 5000 kcal / kg.

Granulinio katilo ar krosnelės efektyvumas

Pirkdami granulinį katilą ar krosnelę, būtinai įvertinkite įrenginio dydį (jis turėtų būti proporcingas būsto dydžiui), talpą (kiek galėsite įdėti granulių), naudingumo koeficientą bei granulių padavimo būdą įrenginyje (paduoti granules galima iš viršaus arba apačios). Taip pat atkreipkite dėmesį: jei granulinė krosnelė yra konvekcinė, ji šilumą patalpoje paskirstys efektyviai, todėl nereikės itin didelio granulių kiekio. Jeigu granulinis katilas – akumuliuojančio šilumą tipo, gali reikėti daugiau biriojo kuro. Dažniausiai, jei būsto dydis neviršija 185 m2, turėtų užtekti ir 20 kW krosnelės.

Granulių suvartojimas taip pat priklauso nuo pastato energetinio poreikio: įvertinkite namo šiluminę varžą, lauko ir vidaus temperatūras, suvartojamo karšto vandens kiekį. Yra įprasta, kad šildymo sezonui (apie 6 mėnesiai) turėtų užtekti 4 – 6 tonų granulių. Žinoma, jei žiema pasitaiko šaltesnė ar ilgesnė, kuro gali reikėti ir daugiau.

Jei kyla abejonių dėl reikiamo granulių kiekio – susisiekite su mumis. Mūsų specialistai patars ir pakonsultuos rūpimais klausimais.