Kas yra kuro granulės?

Kuro granulės yra ekologiškas, iš medžio pjuvenų gaminamas biokuras. Mūsų įmonėje jis yra gaminamas jau nuo 2007 metų, kada buvo pastebėtas didėjantis šio kuro poreikis. Granulių populiarėjimą Lietuvoje ir pasaulyje lėmė žema jų kaina, šildymo efektyvumas ir natūralumas. Iš medienos pagamintas kuras yra ekologiškas, neteršia aplinkos, gaminamas iš atsinaujinančių šaltinių, o visa masė virsta šiluma, nes nėra daug papildomų priemaišų, gadinančių kuro kokybę.

Granulių charakteristikos ir privalumai

Šis sausas kuras skiriasi nuo malkų ir briketų tuo, kad yra:

  • kaitresnis, nes turi didesnį  kaloringumą nei malkos ar briketai (virš 5000 kcal/kg);
  • sausesnis, nes jo nereikia papildomai džiovinti, priešingai nei malkų;
  • deginant susidaro mažiau pelenų (peleningumas apie 0,3 proc.). Taip yra dėl to, kad birusis kuras yra stipriai suspaudžiamas, jo tankis yra maždaug 650 kg/m3;
  • šį kurą itin lengva transportuoti, nes jis jau būna supakuotas patogiomis pakuotėmis (dažniausiai maišais po 15 kg);
  • granulės net ilgai būdamos toje pačioje vietoje nepradeda pūti, todėl ir kitais metais galima naudoti nepradarytas pakuotes, tik svarbu užtikrinti, kad jos nebūtų pažeistos drėgmės.

Visas šias charakteristikas patvirtina mūsų parduodamų granulių turimas EN Plus A1 standartas.

Granulių gaminimas

Kuro granulės dažniausiai gaminamos iš medžio pjuvenų. Jos laikomos ekologišku kuru, nes, priešingai nei malkoms, joms nereikia kirsti naujų medžių, jos gaminamos iš medienos likučių. Pavyzdžiui, gaminant paletes galima surinkti visas pjuvenas ir jas panaudoti šio kuro gamybai. Po surinkimo pjuvenos išdžiovinamos, sudedamos į galingą presą, kuriuo suspaudžiamos į specialią formą ir pilnai paruošiamos vartojimui.

Nepamirškite, kad norint deginti šį birųjį kurą, reikalingas specialus granulinis katilas ar krosnelė. Jei deginsite granules paprastame kieto kuro katile, jos gali išbyrėti per tarpus pelenams net nespėjus tinkamai įkaisti, todėl šildymo sąnaudos bus didesnės nei nauda. Taip pat vienas iš granulių privalumų: dėl mažo peleningumo valyti savo granulinę krosnelę reikės retai, nes ji paprasčiausiai neužsikimš.

Jei turite klausimų, susijusių su mūsų medienos granulėmis, jų sudėtimi ar gamyba – mūsų specialistai mielai pakonsultuos ir atsakys į rūpimus klausimus.