Kas yra briketai?

Briketai gaminami iš biomasės, todėl yra priskiriami atsinaujinančios energijos kategorijai. Jų gamybai yra naudojamos smulkios ir išdžiovintos pjuvenos, kurias galima gauti net ir baldų pramonėje, be to, joms išgauti nereikalingas šviežias medis.

Briketų charakteristikos ir privalumai

Tankiai suspaustas kuras – briketai – mūsų įmonėje buvo pradėtas gaminti dar 2006 metais. Tuo metu šiam kurui  atsiradęs poreikis lėmė medienos briketų gamybos suintensyvėjimą. Briketai yra itin sausas kuras, todėl svarbu  pasirūpinti, kad jų nepasiektų drėgmė.

Medienos briketų peleningumas itin mažas (apie 0,5 proc.), o kaloringumas – aukštas (daugiau nei 4700 kcal/ kg), todėl kūrenimas briketais yra efektyvus ir ekologiškas, nes susidaro mažiau pelenų, anglių, o degant daugiau masės paverčiama šiluma. Dėl to, kad kuras yra presuotas, parduodamas pakuotėmis, jį itin paprasta sandėliuoti – jums tereikia surasti sausą vietą garaže, sandėlyje ar kitoje patalpoje.

Briketų gamyba

Mūsų gaminamas kuras – ekologiškas, nes naudojamos pjuvenos yra be priemaišų, nenaudojami cheminiai preparatai. Specialiai paruoštos pjuvenos yra džiovinamos, o vėliau suspaudžiamos aukšto slėgio presu į specialią formą – briketus. Pjuvenos spaudžiamos tol, kol nebelieka oro tarpų, dėl šios priežasties žymiai mažiau masės kūrenimo metu virsta anglimis, o vietoj daugybės pelenų išgaunama daugiau šilumos energijos. Šis suspaustas kuras turi didesnį kaloringumą nei malkos, todėl, norint išgauti tą patį energijos kiekį, reikalingas mažesnis briketų kiekis. Tai itin paranku ir sandėliuojant briketus: jums nereikės skirti tiek daug erdvės, nes kūrenimo sezonui kuro pakuočių paprasčiausiai reikės mažiau.

Kaip kūrenti briketus?

Į kietojo kuro katilą, briketų reikia dėti tik iki pusės: kitu atveju, sieneles gali pažeisti staigiai pakilusi temperatūra. Taip pat svarbu užtikrinti tinkamą katilo vėdinimą ir deginant briketus nenaudoti degiųjų skysčių. Aukštos kokybės briketai paprastai dega iki 4 valandų.

Jeigu turite klausimų dėl briketų ar jų pasirinkimo, susisiekti su mumis. Padėsime išsirinkti geriausiai Jums tinkantį kurą.